8 ابزار وبی برای انتقال فایل های حجیم

1 نظر

آیا بصورت آنلاین کار می کنید و یا از محل کارتان مدام خارج شده و به فایل هایتان بصورت اتفاقی نیاز دارید؟ آیا قصد دارید فایل های حجیمی را برای دوستان، همکاران، مشتریان و یا دیگران به اشتراک بگذارید؟ پس این مقاله به کار شما می آید. بصورت عمومی راحتترین کار در این شرایط استفاده از ایمیل است.یعنی فایل را در قالب عملیات  attach به یک ایمیل افزوده و ان را برای مقصد ارسال می کنید.این کار ساده ولی کند است. مشکلات دیگری هم مانند محدودیت حجمی (مثلا 25 MB ) برای فایل الحاقی وجود دارد.گاهی اوقات ارسال یک فایل پاورپوینت و یا یک فایل ویدیویی با این محدودیت های حجمی، غیر ممکن و طاقت فرسا می شود. البته راه هایی مانند تقیسم کردن فایل و ارسال چند ایمیل وجود دارد که زمانبر و خسته کننده بوده و نیاز به استفاده از ابزارهای دیگر را به همراه دارد.

درصورتی که در شرایطی مشابه این موارد گرفتار شده اید،مطالعه این مقاله برایتان راه گشا خواهد بود. در اینجا تعدادی از سرویس های تحت وب را که به ارائه خدماتی برای ذخیره و نگه داری فایل ها در محیط وب میپردازند،معرفی می کنیم.

 

1. Dropbox


بدون شک، Dropbox یکی ای محبوب ترین ابزارهای موجود دراین دسته است و می توانید در بسیاری ازموارد آن به عنوان یک سیستم پشتیبان برای فایل ها در وب استفاده نمایید. حتی اگر به دنبال راهی برای انتقال فایل های بزرگ در وب میگردید باز هم Dropbox می تواند این نقش را برای شما بازی کند.

dropbox یک حساب رایگان به حجم 2 گیگابایت در اختیار شما قرار میدهد و به این ترتیب امکان اپلود و به اشتراک گذاری فایل های خود تا حجم 2 GB را خواهید داشت.

تنها کافیست در حساب کاربری که ایجاد نموده اید بر روی دکمه Share a Folder کلیک کرده و ایمیل شخص مورد نظر را وارد نمایید.

 

آدرس وب سایت :  Dropbox

 

2. SENDTHISFILE


SendThisFile برای انتقال فایل های حجیم مناسب است. محدودیت حجمی وجود ندارد و شما می توایند به راحتی فایل هایتان را به وسیله ایمیل منتقل نمایید. در صورتی که از سرویس های پولی آن استفاده نمایید، حتی قادر به ایمن سازی فایل های خود از طریق رمزنگاری خواهید بود.همچنین امکان ایجاد ایمیل و امکانات جانبی دیگر نیز دردسترس قرار خواهد گرفت.

به دو نکته باید توجه داشته باشید.ارسال فایل شامل عملیات اسکن برای ویروس یابی نخواهد بود و همچنین در صورت استفاده از اکانت رایگان،محدودیت سرعت وجود دارد.

 

وب سایت : SendThisFile

 

3. SEND6


 SEND6 به شما این امکان را میدهد که بدون نیاز به ایجاد حساب، هر 10 دقیقه 50MB آپلود نمایید. هم چنین این امکان وجود دارد که در هر زمان فایل های خود را ارسال یا حذف نمایید.

نقطه منفی قابل ذکر محدودیت 10 ارسال در هرماه برای حساب رایگان آن می باشد.

 

 

وب سایت : Send6

 

4. TRANSFERBIGFILES


درصورتی که قصد انتقال فایل های حجیم را دارید،شاید بد نباشد یک سری به TransferBigFiles بزنید. همانطور که از نامش مشخص است،این سرویس به شما امکان میدهد که فایل های بزرگ خود را با سرعت و به اسانی با ایمیل جابجا نمایید. فایل تا حجم 1GB با امکان رمزگزاری قابل ارسال است. همچنین می توانید چند فایل را بصورت همزمان و یا حتی برای چند مقصد ارسال نمایید.همچنین TransferBigFiles شما را از دانلود شدن فایل در مقصد مطلع خواهد کرد.

با این وجود تمامی فایل ها فقط برای 5 روز قابل دانلود هستند و بعد از آن بصورت خودکار حذف می شوند.

 

 

وب سایت : TransferBigFiles

 

5. DROPSEND


قابلیت استفاده بعنوان محل پشتیبان گیری و یا حتی ارسال فایل برای همکاران و یا مشتریان را داراست.

یک واسط ساده و سه مرحله ای (اتصال فایل، به کجا، ازکجا) برای ارسال فایل دارد. نیاز به نصب هیچ نوع برنامه ای نیست و شما می توانید فایل تا حجم 2GB را ارسال نمایید.

DropSend همچنین برای اشتراک گزاری گروهی فایل ها پلن هایی را رائه میدهد.

 

وب سایت : DropSend

 

6. MAILBIGFILE


MailBigFile به شما این امکان را میدهد که فایل هایی تا حجم 300MB را به یک ایمل ارسال نمایید. درصورت ارتقاع حساب خود به نگارش پرو،قادر خواهید بود از امکان Address Book و آپلود فایل های حجیم تر استفاده نمایید. برطبق مباحث مطرح شده در این سایت، برندهایی مانند Apple، Best Buy و IKEA از آن استفاده می نمایند.

از نقاط ضعف این سرویس عدم امکان استفاده از کلمه عبور برای محافظت فایل است و همچنین فایل ها تا قبل از حذف تنها 10 روز قابل استفاده هستند.

 

 

وب سایت : MailBigFile

 

7. YOUSENDIT


YouSendIt بصورت فوق العاده ای برای استفاده ساده و ظاهری شبیه به ارسال ایمیل دارد. به راحتی میتوانید فایل هایی تا حجم 100MB ( در نسخه رایگان ) و 2GB ( در نسخه پولی ) را attach و ارسال نمایید. همچنین  YouSendIt امکان ردیابی دانلود، قراردادن رمز و همینطور ایجاد برند دلخواه را می دهد.

نقاط ضعف شامل محدودیت 1GB برای دانلود در نسخه رایگان و عدم امکان دسترسی شما به ایمیل محتوای ارسالی توسط YouSendIt است.

 

 

وب سایت : YouSendIt

 

 

8. DROPLR


این سایت به جای تمرکز برروی انتقال فایل های حجیم، بر روی سادگی به اشتراک گذاری فایل ها ( چه MAC و چه ویندوز) با یک لینک ساده تمرکز کرده است.

هرآنچه که قصد به اشتراک گذاری آن را دارید - یک سند، عکس، اسلایدشو یا هرفایل دیگر - می تواند به راحتی توسط یک لینک در دسترس قرار گیرد. همچنین با Twitter به خوبی ادغام شده است و به همین دلیل میتوانید آن را برای مصارف اشتراک گذاری عمومی، همانند کار و ایمیل مورد استفاده قرار دهید.

 

 

وب سایت : Droplr

 

شما از چه ابزارهایی برای انتقال فایل استفاده می کنید؟ معرفی کنید؟


سید علیرضا قمصری

سلام. من یک برنامه نویس آشنا به C#.NET3.5,MVC.NET 3 ,ASP.NET3.5,SqlServer 2008,Reporting هستم، ساکن تهران که از سال 1385 به برنامه نویسی مشغول بوده و خوشبختانه در محیط وب و ویندوز دارای تجربیات عملیاتی شده متعددی نیز می باشم. خوشحال خواهم شد که در سایت خودم به آدرس qamsari.com میزبان شما باشم.

برای ثبت نظر می بایست ابتدا وارد شوید در صورتی که عضو نیستید یک حساب جدید ایجاد نمایید.