JQuery


مولف : Richard York
مترجم : مهندس سید علیرضا قمصری جوینانی
شابک : 978-964-7544-30-6
تعداد صفحات : 384 صفحه
انتشارات : صفحه نگار
سال انتشار : آبان 1390
قیمت : 80,000 ریال


علاقمندان برای تهیه این کتاب می توانند با واریز مبلغ کتاب به شماره کارت با مشخصات زیر اقدام به خرید کتاب نمایند. پس از انتقال وجه، نام، شماره تلفن، آدرس و کد تراکنش و در صورت امکان تصویر رسید پرداخت را به آدرس programmer@qamsari.com ارسال نمایید، تا برای ارسال کتاب اقدام شود. درضمن تا 20% مبلغ کتاب بعنوان تخفیف صرف هزینه ارسال و پست خواهد شد. همچنین امکان دریافت کتاب بصورت مراجعه حضوری در شهر تهران و قم وجود دارد.بدیهی است این افراد می توانند از تخفیف 20% استفاده کرده و تنها مبلغ 64,000 ریال واریز نمایند. امکان ارسال به شهرستان ها با هماهنگی قبلی وجود دارد.مقدمه مترجم

در سیستم های تحت وب تهیه ظاهری شکیل و زیبا در کنار سرعت بالا و هزینه نگهداری کم، از مهمترین دغدغه های طراحان و برنامه نویسان است.تفاوت موجود در شیوه رندر کردن و ارائه خروجی از کدهای HTML در مرورگر های متفاوت، کابوس دیگری است که همیشه توسعه دهندگان وب با آن دست به گریبان بوده اند.

با توجه به سرعت رو به رشد تکنولوژی های مبتنی بر وب، ارائه راهکارهایی برای فائق آمدن بر این نوع مشکلات همیشه ذهن برنامه نویسان را به خود مشغول کرده است. یکی از راه حل های ارائه شده، استفاده از فریم ورک هایی است که برای حل مشکل عدم همخوانی مرورگر ها و همچنین سیستم عامل های مختلف، تهیه و ارائه شده اند.

نمونه های مختلفی از این فریم ورک ها وجود دارد که هرکدام مزایا و معایبی نیز دارند. در این کتاب به معرفی یکی از محبوب ترین این نوع فریم ورک ها که JQuery نام دارد خواهیم پرداخت. این فریم ورک، متن باز بوده و بصورت رایگان در اختیار برنامه نویسان قراردارد. سادگی در استفاده و پشتیبانی از استاندارد های W3C و همچنین سازگاری با انواع مختلف مرورگرها، از جمله ویژگی هایی است که باعث محبوبیت این فریم ورک جاوا اسکریپتی گردیده است.

هرچند تلاش نمودم تا ترجمه، متنی شیوا، روان و قابل فهم داشته باشد و به همین دلیل در برخی موارد متن اصلی را با کمی تصرف و تلخیص، ترجمه نموده ام اما آنچه بر من مسلم است ترجمه خالی از اشکال و نقص نیست و پیشاپیش بابت ضعف خود در انتقال مفاهیم پوزش می خواهم. درصورتی که در مورد بخشی از ترجمه انتقاد، پیشنهاد و یا نکته ای به نظرتان رسید که می تواند در بالا بردن کیفیت ترجمه و انتقال مفاهیم فنی مفید واقع شود، خوشحال خواهم شد با اینجانب در میان بگذارید تا در چاپ های بعدی لحاظ شود.

در پایان با شکر ایزد منان که منت نهاد و توفیق ارائه این ترجمه را روزی من نمود، از زحمات تمامی دوستانی که در مسیر ارائه این اثر مرا همراهی و یاری نمودند کمال تشکر را دارم.

قمصری / تابستان 1390
programmer@Qamsari.com

دانلود سورس کد کتاب